+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Robert Bernard Shaw tvrdil, že: „Rozumný člověk se přizpůsobuje světu kolem sebe. Nerozumný se vytrvale snaží přizpůsobovat svět sobě. Proto veškerý pokrok závisí na nerozumných lidech.“ Je pět technologií, kterým tito nerozumní lidé málem už přišli na zoubek. A až se to podaří úplně, svět už nikdy nebude jako dřív.
Na tisk z plastů používáme 3D tiskárny, ale mnohem lepší by bylo umět vytisknout jídlo. Pokud by se nám to podařilo a navíc za přijatelné ceny, byli bychom schopni lépe řešit globální hlad, snížit náklady na výrobu a odstranit potravinové nemoci. Aktivita v této oblasti naznačuje, že bychom mohli mít do roku 2030 něco, co připomíná replikátor ze Star Treku nebo Červeného trpaslíka. Ta samá technologie by s největší pravděpodobností zvládla vyrábět i léky. Organická tiskárna tedy může významně změnit naše životy k lepšímu.
Divize společnosti Google vypouští miliony biotechnických komárů, kteří odstraňují ty komáry, které přenášejí nemoci. I když to vypadá spíš na začátek nějakého apokalyptického filmu, biotechnické inženýrství by mohlo mít na životní prostředí obrovský dopad i v dobrém slova smyslu a pomohlo by vyřešit většinu chyb, které jsme jako lidstvo napáchali. Špatné by bylo, kdyby někdo vytvořil militarizované komáry. To bychom asi museli povolat Ironmana.
Tzv. AI salting není příprava na to sníst Ala solením, ale speciální technika učení, která přiměje umělou inteligenci (Artificial Intelligence) přemýšlet jako člověk. Je to v podstatě hlubinné zasvěcení do lidské psychologie. Pokud se podaří naučit počítače myslet víc jako člověk, budou při interakci s nimi efektivněji propojení. Teprve až nedokážeme rozpoznat rozdíl mezi člověkem a AI nebo bude mít AI stejnou empatii jako lidé, je úkol na 100 % dokončen. Otázkou zůstává, proč by se dokonalí tvorové mnohem chytřejší, než většina lidstva podrobovali naší vládě. Pak se taky může stát, že to dopadne jako ve Westworld. Ale kdyby to vyšlo, byl by to úžasný přínos.
Ultracapacitory lze okamžitě nabít, nemají teplotní problémy, které vykazují současné baterie a jsou mnohem lehčí, což zvyšuje jejich činnost ve vozidlech. Jejich životnost je navíc mnoohem delší, než je tomu u běžné baterie. Má to jediný háček: Nedokážou udržet energii po delší dobu. Ale některé vědecké studie poslední doby naznačují, že jsou blízko vyřešení tohoto problému. Baterie s takovými schopnostmi by pak byly obrovským krokem k udržitelnějšímu čerpání energií a pohodlnějšímu nabíjení automobilů.
Ne, není řeč o procházce do lesa nebo podobně ezoterickém námětu. Už Nikola Tesla byl přesvědčený, že lze vysílat energii vzduchem. Možná měl svoje závěry od mimozemšťanů, ale pravdou zůstává, že auta, letadla, vlaky a osobní elektronika nepotřebující napájení je mnohem bezpečnější. Qualcomm pracuje na tzv. Halo technologii, která byla zpočátku určená autům, aby se mohla nabíjet tím, že jedou. Další takovou technologií je vynález společnosti WiTricity. Jde o bezdrátové nabíjení, které v současnosti využívá nejnovější notebook od Dell. Takže jen tak dál!
Všechny tyto vynálezy jsou úžasné, ale neměli bychom zapomínat ani na to, že pokrok nám někdy může spíš ublížit než nám pomoct. Pokud se stane jakýkoliv vynález nástrojem války, měli bychom zvažovat návrat k houpání na stromech.
zdroj:http://www.technewsworld.com
28. 7. 2017
Pelhřimovská nemocnice nasadila ve svém radiodiagnostickém oddělení umělou inteligenci. Pomůže s vyhodnocováním...
26. 11. 2024
Společnost Personifi AI představila chytrý obojek, který má lidem umožnit mluvit se svými domácími miláčky. Zařízení...
19. 11. 2024
Společnost OpenAI navzdory rostoucím příjmům očekává, že bude až do roku 2029 fungovat se ztrátou. Důvodem jsou...
14. 11. 2024
Apple zavádí identifikaci firemního volajícího. Chce tak zvyšit soukromí uživatelů a pomoci při blokaci nevyžádaných...
Společnost Apple rozšířila svou službu Tap to Pay pro iPhony do dalších 5 zemí v Evropě. Nově ji mohou využívat i...
Zákazníci Vodafonu ve středu ráno zaznamenali výpadek sítě. Den na to se s výpadkem potýkalo i O2. Nefungoval...