+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Čínská společnost Baidu představila dva nové modely umělé inteligence. Jejich konkureční výhodou je silné zaměření na logické myšlení a multimodální schopnosti.
V reakci na konkurenční AI model DeepSeek představila čínská společnost Baidu dvou nové AI modely. První z nich, ERNIE X1, Baidu popisuje jako model hlubokého myšlení, který dokáže autonomně pracovat s nástroji. „ERNIE X1 dosahuje výkonu srovnatelného s DeepSeek R1 za pouhou polovinu ceny. Má silnější schopnosti porozumění, plánování, reflexe a evoluce," uvedla společnost.
Druhý představený model ERNIE 4.5 je koncipován s důrazem na schopnost zpracovávat několik typů dat najednou, tedy tzv. multimodální přístup. Baidu k němu uvedla, že „ERNIE 4.5 má výbornou schopnost multimodálního porozumění, pokročilejší jazykové schopnosti a vylepšené porozumění, generování, logiku i paměť“. Společnost také zdůraznila, že má „vysoké EQ“ a dokáže snadno rozumět internetovým memům nebo satirickým komiksům.
DeepSeek na sebe upoutal pozornost tvrzením, že jeho modely dokáží držet krok s těmi americkými, ale za zlomek nákladů. Podobným směrem se nyní snaží jít i Baidu. S ERNIE X1 a ERNIE 4.5 se firma pokouší nabídnout výkonné řešení, které si najde praktické využití pro nejrůznější scenáře.
Baidu již dříve uvedla, že usiluje o upevnění pozice na domácím trhu i v zahraničí. Společnost věří, že pokročilé možnosti porozumění a generování obsahu přinesou konkurenční výhodu a pomohou rozšířit její podíl zejména na čínském trhu.
Foto: baidu.com
Pokud máte doma pomalý internet, prověřte, jestli na vaší adrese není rychlejší technologie nebo levnější varianta:
Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.
Máte na mysli nějakou z následujících adres?
Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.
Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.
27. 3. 2025
Vodafone představil nové nástroje pro řešení technických problémů. Díky Vodafone Remote Assistant můžete sdílet...
31. 3. 2025
Google začal postupně spouštět nové funkce umělé inteligence Gemini Live. Ty umožní v reálném čase analyzovat...
28. 3. 2025
Hudební služba Spotify loni vyplatila hudebním umělcům 10 miliard dolarů. 1 500 interpretů dostalo od platformy přes...
24. 3. 2025
Apple rozšiřuje sadu chytrých funkcí Apple Intelligence na nové trhy. Od dubna bude dostupná také v dalších 8 jazycích.
Společnosti O2 a TV Nova představily svou novou službu Oneplay, která oficiálně odstartuje už 10. března. Nhradí...
Společnost Google nasadila do aplikace Zprávy AI model schopný rozpoznat nebezpečné zprávy. Novinka dokáže uživatele...