+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Baví vás počítačové hry a doma si všichni myslí, že se tím nedá uživit? Nesmysl! FAMU otevírá obor zaměřený na herní design.
I když česko počátky herního průmyslu trochu zaspalo, dnes jsou naši vývojáři známí po celém světě. Další země kolem ČR se s námi vůbec nemohou rovnat.
Export počítačových her je naším asi nejvýznamnějším současným kulturním exportem. Herní softwary jsou taky často výdělečnější než filmy.
Na vývoji oboru pracuje mimo jiné Jaroslav Švelch z Fakulty sociálních věd UK a na univerzitě v Bergenu. Ovládá historii počítačových her i jazykový management v online prostředí.
Zdroj: novinky.cz
5. 2. 2018
CETIN příští pondělí zrychlí rychlost xDSL internetu. Oficiálně oznámil, že zvýší rychlost uploadu pouze u profilu...
10. 5. 2021
Sony vyšle na trh novou náhlavní soupravu PlayStation VR. Herní nadšence potěší jednodušší a vychytanější design.
3. 10. 2017
CETIN (Česká telekomunikační infrastruktura a.s.) začala nabízet nový product Superfast s rychlostí až 250 Mb/s...
4. 5. 2017
Společnosti O2 a TV Nova představily svou novou službu Oneplay, která oficiálně odstartuje už 10. března. Nhradí...
Vodafone představil přelomový set-top box. Kromě funkcí chytré televize nabídne i špičkové reproduktory, se kterým...
OpenAI vyvinula nový model pro kreativní psaní. Podle šéfa společnosti Sama Altmana je to poprvé, co ho výstup umělé...