+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Vodafone se zavázal snížit během příštích 20 let své globální emise uhlíku na nulu. Původně přitom plánoval tohoto cíle dosáhnout až v roce 2050.
Vodafone oznámil, že do roku 2030 eliminuje emise uhlíku ze své činnosti a z energie, kterou nakupuje a využívá a zároveň sníží emise ze svého dodavatelského řetězce, služebních cest a produktů o polovinu.
Do roku 2040 pak plánuje dosáhnout uhlíkové neutrality. Tento plán by měl zrealizovat o 10 let dříve, než původně zamýšlel. Dříve totiž tento cíl stanovoval na rok 2050.
„Zavázali jsme se snižovat naši uhlíkovou stopu především prostřednictvím efektivnějšího využívání energií, dodávek energie pouze z obnovitelných zdrojů, snižováním odpadu z našich sítí a uplatňováním nových environmentálních kritérií při výběru dodavatelů. Zároveň se ještě více chceme soustředit na snižování uhlíkové stopy zákazníků Vodafonu pomocí našich služeb, včetně internetu věcí,“ uvedl Petr Dvořák, generální ředitel společnosti Vodafone Czech Republic.
Už nyní přitom mají stanovena nová kritéria pro výběr dodavatelů, podle kterých budou 20 % váhy ve výběrových řízeních představovat závazky těchto společností v oblasti životního prostředí, inkluze a diverzity.
„Zavedením těchto povinných kritérií pro výběr dodavatelů chceme dát jasně najevo, že věříme v odpovědné podnikání a že odpovědný přístup je pro nás ve výběru partnerů klíčový,“ vysvětlil Dvořák.
5. 12. 2020
Vodafone úspěšně otestoval rekordní přenosovou rychlost 400 gigabitů za sekundu na trase mezi Prahou a Ostravou...
10. 4. 2025
Vodafone spustil velikonoční soutěž. Až do 21. dubna si můžete zasoutěžit o praktické kuchyňské spotřebiče značky ETA.
8. 4. 2025
Vodafone představil nové nástroje pro řešení technických problémů. Díky Vodafone Remote Assistant můžete sdílet...
1. 4. 2025
Společnosti O2 a TV Nova představily svou novou službu Oneplay, která oficiálně odstartuje už 10. března. Nhradí...
Vodafone představil přelomový set-top box. Kromě funkcí chytré televize nabídne i špičkové reproduktory, se kterým...
OpenAI vyvinula nový model pro kreativní psaní. Podle šéfa společnosti Sama Altmana je to poprvé, co ho výstup umělé...